Regulamin Szkolenia
Dotyczący szkoleń osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami
Ośrodek Szkolenia Kierowców „Michał”
Michał Ławicki
§1
Postanowienia ogólne
- Regulamin określa zasady szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami obowiązujące w OSK „Michał” M. Ławicki
- Użyte w regulaminie określenia oznaczają:
-
- „ Osoba szkolona”- oznacza osobę, która podjęła szkolenie w OSK „Michał” M. Ławicki w zakresie uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami oraz wyraziła zgodę na obowiązujące zasady opisane w niniejszym regulaminie;
- „Szkolenie”- oznacza szkolenie podstawowe, dodatkowe lub uzupełniające kandydatów na kierowców, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra infrastruktury z dnia 11 września 2018 r. ( Dz.U. z dnia 3 października 2018r. poz. 1885)
§2
Warunki przyjęcia na szkolenie.
- Szkolenie może rozpocząć osoba, która ukończyła wymagany wiek dla danej kategorii.
- Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może przystąpić do szkolenia za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów na 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku.
- Szkolenie nie może rozpocząć osoba, w stosunku do której orzeczony został prawomocnym wyrokiem sądu lub orzeczeń innego organu uprawnionego do orzekania w sprawach o wykroczenia w trybie dyscyplinarnym zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – w okresie obowiązywania tego zakazu
§3
Obowiązki Ośrodka
-
- OSK zobowiązuje się do przeszkolenia Kursanta w zakresie wskazanej powyżej kategorii prawa jazdy zgodnie z regulacjami aktualnego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.
- OSK oświadcza, iż dysponuje kadrą, sprzętem i infrastrukturą niezbędną do przeprowadzenia szkolenia.
- OSK zobowiązuje się do rzetelnego przekazywania wiedzy i kształtowania umiejętności wynikających z programu szkolenia.
- OSK zapewnia w ramach Kursu dostęp do testów on-line (ważnych przez okres 90 dni od daty uruchomienia) niezwłocznie po uiszczeniu pierwszej wpłaty lub całości należności za kurs przez Kursanta dodatkowo przy wpłacie całości kursant otrzymuje podręcznik.
- OSK zapewnia szkolenie teoretyczne w formie stacjonarnej lub e-learningowej.
- OSK zapewnia zajęcia z pierwszej pomocy z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym.
- OSK zapewnia szkolenie praktyczne w wymiarze godzin przewidzianych w ustawie o
- Po odbyciu szkolenia podstawowego, praktycznego instruktor prowadzący decyduje o pozytywnym lub negatywnym wyniku egzaminu praktycznego wewnętrznego.
- OSK zapewnia możliwość kontynuowania kursu w ramach szkolenia uzupełniającego w wymiarze zależnym od potrzeb Kursanta.
§4
Obowiązki osoby szkolonej
-
- Osoba szkolona zobowiązana jest do dostarczenia w formie papierowej lub elektronicznej numeru PKK (Profil Kandydata na Kierowce))
- Osoba szkolona zobowiązana jest do przystąpienia do egzaminu teoretycznego wewnętrznego po zakończonej części teoretycznej w formie stacjonarnej. Do egzaminu może przystąpić raz dziennie. Pozytywny wynik egzaminu teoretycznego wewnętrznego jest konieczny, aby ukończyć kurs prawa jazdy.
- Osoba szkolona zobowiązana jest stawiać się na zajęcia praktyczne w wyznaczonym miejscu i czasie punktualnie, nie będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz posiadając dokument stwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport).
- Osoba szkolona ma obowiązek poinformowania o swojej nieobecności na jeździe, nie później niż 24 godz. przed jej rozpoczęciem (jeżeli jazda przypada w poniedziałek należy poinformować instruktora w sobotę lub niedziele wiadomością SMS). Zajęcia praktyczne odwołane nieregulaminowo, jak również nieodwołane lub nieodbyte, należy odbyć w innym terminie i podlegają one opłacie wg cennika jak za 1 godzinę jazd dodatkowych (za każdą godzinę).Z tego obowiązku zwolniona jest osoba, która przedstawi zaświadczenie lekarskie w ciągu kolejnych 3 dni roboczych.
- Instruktor prowadzący ma prawo w trakcie szkolenia praktycznego zobowiązać Kursanta, który wykazuje ogromne braki w wiedzy teoretycznej do jej uzupełnienia.
- Osoba szkolona ma prawo do zmiany instruktora w trakcie trwania szkolenia praktycznego.
- W przypadku przystąpienia kursanta do szkolenia praktycznego w stanie nietrzeźwości, w stanie po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, osoba szkolona automatycznie zostaje skreślona z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie, dodatkowo ośrodek ma prawo poinformować o zdarzeniu policję.
- Osoba szkolona jest zobowiązany do poszanowania i nie niszczenia mienia powierzonego mu w czasie trwania kursu, a w przypadku umyślnego zniszczenia zobowiązuję się do pokrycia kosztów ewentualnych napraw lub wymiany.
§5
Opłaty
-
- Opłatę za szkolenie należy dokonać poprzez : przelew; płatność gotówką w oddziale; płatność kartą w oddziale.
Dane do przelewu:
97 8309 0000 0076 4306 2000 0010 (Bank Spółdzielczy w Sztumie)
W tytule przelewu proszę podać imię, nazwisko i wybrane biuro (Banino, Przodkowo, Kartuzy, Żukowo)
Potwierdzenie przelewu wysłać na maila info@oskmichal.pl
Obowiązujący cennik znajduje się na stronie internetowej www.oskmichal.pl
- Osoba szkolona może płatność za szkolenie rozłożyć na nieoprocentowane raty z tym, że 1/3 kwoty należy uregulować do 3 spotkania teoretycznego, 2/3 kwoty do 7 spotkania teoretycznego, całość opłaty za kurs osoba szkolona musi dokonać najpóźniej do 10 godziny praktycznej.
- W przypadku nieuregulowania płatności za szkolenie zgodnie z ust.2 Ośrodek potraktuje to jako wstrzymanie szkolenia.
- Kursant na każdym etapie szkolenia może przerwać kurs podstawowy (teoretyczny lub praktyczny) tzn. zerwać zawartą z OSK umowę, jednakże wiąże się to dla niego z poniesieniem konsekwencji finansowych, które zostały zawarte w umowie.
- Osoba szkolona, aby ukończyć kurs musi uregulować całą należność za szkolenie.
- OSK gwarantuje niezmienność ceny na wszelkie usługi przez okres 6 miesięcy od daty podpisania umowy
- Data ważności vouchera na kurs to 1 rok.
§6
Postanowienia końcowe
- Ośrodek zastrzega sobie prawo do zmiany w niniejszym regulaminie.
- Wszelkie zmiany regulaminu wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i są publikowane na stronie internetowej oskmichal.pl
- W zakresie nieregulowanym przez niniejszy regulamin stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.
Regulamin jazd doszkalających
- Klientowi, który wykupił w naszej szkole pakiet minimum 10 godzin doszkalających, w momencie wykorzystania tego pakietu i dokupywania godzin pojedynczo, przysługuje prawo do liczenia tych godzin po cenie adekwatnej do pakietu, który wykupił.
- Klientowi, który wykupuje godziny pojedynczo oraz który wykupił pakiety mniejsze niż 10 godzin, prawo takie nie przysługuje.
- Pojedyncze wykupione godziny nie sumują się w pakiety.
- Wykupione jazdy doszkalające należy zrealizować do 12 miesięcy od dnia ich zakupu.
- Płatność za jazdy doszkalające musi zostać uregulowana w ciągu 24 godzin od momentu umówienia terminu
- W przypadku braku płatności w wyznaczonym terminie, szkoła jazdy zastrzega sobie prawo do anulowania umówionych jazd doszkalających bez wcześniejszego powiadomienia
- Każda zmiana terminu jazd doszkalających musi być zgłoszona i uzgodniona z instruktorem lub administracją szkoły co najmniej 24 godziny przed planowanym terminem
- W przypadku rezygnacji z umówionych jazd doszkalających, kursant powinien poinformować szkołę jazdy z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. Zwrot opłaty jest możliwy jedynie w przypadkach uzasadnionych i po uzgodnieniu z administracją szkoły.
- Fakt opłacenia jazd doszkalających jest dla Szkoły potwierdzeniem akceptacji regulaminu.
Kierownik Ośrodka
Michał Ławicki