Ośrodek Szkolenia Kierowców "Michał"

Kategoria “AM”

Kiedy mogę starać się o prawo jazdy kat. “AM”?

O prawo jazdy kat. “AM” możesz starać się po ukończeniu 14 roku życia. Szkolenie można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku

Program szkolenia obejmuje takie elementy jak: budowa motocykla, czynności związane z przygotowaniem motocykla do jazdy, przyspieszanie, prawidłowa praca skrzynią biegów, hamowanie (prawidłowe używanie hamulców), tor jazdy w zakresie pasa ruchu, pokonywanie zakrętów (tor jazdy bezpieczny, optymalny), manewrowanie motocyklem (zawracanie, omijanie), jazda szybka po zakrętach.

Czym mogę kierować posiadając prawo jazdy kat. “AM”?

  • motorowerem
  • czterokołowcem lekkim (czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h)

Jak długo trwa szkolenie?

Część teoretyczna trwa 6 godz. lekcyjnych, natomiast cześć praktyczna 5 godz. zegarowych.

Jakim pojazdem będę jeździł w trakcie szkolenia?

Sym

Romet Pony

Jaka jest cena kursu na prawo jazdy kat. “AM”?

Koszt kursu: 890 zł
Dodatkowe godziny: 100 zł / 1 godz. (60 minut).
Koszt egzaminu: 170 zł (30 zł – teoria, 140 zł – praktyka)

Czy powinienem wiedzieć coś jeszcze?

Jeżeli posiadasz kartę motorowerową wydaną przed 19 stycznia 2013 roku  i ukończyłeś 14 lat, możesz wymienić ją odpłatnie na prawo jazdy kategorii AM z pominięciem egzaminu państwowego, w tym celu należy udać się do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego i dokonać formalności związanych z wymianą dokumentu!

W zakresie egzaminów państwowych w PORD egzaminy teoretyczne odbywają się przez cały rok, natomiast egzaminy praktyczne uzależnione są od warunków atmosferycznych i w okresie zimowym zostają zawieszone. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie PORD.

Szybki kontakt

Oceń nas!

Home
Ocena: 4.1/5
(głosy: 107)