Terminy kursów

Kategoria AM - PRAWO JAZDY OD 14-stu LAT!

(Szkolenie można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku)

Program szkolenia obejmuje takie elementy jak: budowa motocykla, czynności związane z przygotowaniem motocykla do jazdy, przyspieszanie, prawidłowa praca skrzynią biegów, hamowanie (prawidłowe używanie hamulców), tor jazdy w zakresie pasa ruchu, pokonywanie zakrętów (tor jazdy bezpieczny, optymalny), manewrowanie motocyklem (zawracanie, omijanie), jazda szybka po zakrętach

Uprawnia do kierowania:

a) motorowerem,

b) czterokołowcem lekkim (czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h)

 

Szkolenie:
Teoria - 6 godz. lekcyjnych

Praktyka - 5 godz. zegarowych

 


Pojazd

  • Romet Pony
  • RometAM

      Cena: 590 zł

 

UWAGA! Jeżeli posiadasz kartę motorowerową wydaną przed 19 stycznia 2013 roku  i ukończyłeś 14 lat, możesz wymienić ją odpłatnie na prawo jazdy kategorii AM z pominięciem egzaminu państwowego, w tym celu należy udać się do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego i dokonać formalności związanych z wymianą dokumentu!


Cena egzaminu:
170 zł (30 zł - teoria, 140 zł - praktyka)

Dodatkowe jazdy:

 

60 zł / 1 godz. (60 minut)

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku informuje, że w związku z prognozą niekorzystnych warunków atmosferycznych zawiesza przeprowadzanie egzaminów praktycznych w zakresie kategorii A, A1, A2 oraz AM prawa jazdy od 20.11.2017 r. do 31.03.2018 r. Termin ten może zostać przyspieszony w przypadku poprawy warunków pogodowych.
DO EGZAMINU TEORETYCZNEGO MOŻNA PRZYSTĘPOWAĆ PRZEZ CAŁY ROK KALENDARZOWY.

Polub nas na Facebooku